Výlety a knihy

Rabbiho tipy na výlety a knihy

Tak čo podnikneme cez leto, tak to si už nemusíme lámať hlavu s touto otázkou.

Pretože určite pôjdeme cez leto  navštíviť planetárium Žiari nad Hronom a cestou samozrejme nesmieme vynechať Zveropark Žarnovici. A prečo len Žiar čo taký Ždiar v kľude pri vínku a kávičke, kombinovať to neodporúčame. Niekto by povedal, že Tomášovský výhľad v Slovenský raji ťa ohúri ako hurikán a ževraj blízko je aj Krásna Orava a tak prečo nenavštíviť priehradu a čo priehradu zoberieme si týždeň dovčy a pozrieme celú Oravu.

Keďže už budeme hore tak  strihnime túru v našich krásnych Tatrách. A ak by ste sa predsa len vyhovárali na deti tak s kočíkom klasika – Štrbské pleso – taká oddychovka… Popradské pleso je pekná túra s kočíkom v pohodičke – je tam asfaltka.. prípadne ešte na Hrebienok sa dá ísť s kočíkom pokial viem.. Ale keby si môžem vybrať idem asi na Zamkovského chatu s nosičom, hold každá mama má iný level, aj keď si myslim, že zas by si to musel odreť celé tatko. Avšak potom sa môžete zrelaxovať aj mimo Slovenska, čo do takých hôr v Švajčiarku alebo iba so zámenou jedného písmenka a to v Slovinsku, iný by chcel moreeeee veľa mora, tak to dáme do Portugalska na pláž alebo hneď Makarsku Rivieru a jej pláže, samozrejme s all inclusive a tromi deťmi máte postarané o poriadny kľud, hlavne ak sú švetske stoly a vy predsalen chcete aby si deti vybrali k jedlu aj niečo najedenie okrem všemožných sladkostí.

Jedna kamoška je jednoducho skromná osoba a tak pôjde na dovolenku ak nejaka bude, tento tip nám určíte moc nepomôže kam isť ale zato iný sa rozprúdili opäť na Slovensku a to na hrebeňovku do Veľkej Fatry, Chmarošský viadukt, hrad Hrušov, výlet na rozhľadňu na Marhate, do Marianky, na výlet na Duchonku 😊 alebo jednoducho Castelum Nitra a hneď to spojiť s vyletom na Zobor v trojici s miničloviečikom v nosiči. Medzi posledné tipy patri taký Salatin je vrch v Nízkych Tatrách, na konci Ludrovskej doliny. Na vrchol vedie červeno značkovaný chodník z Ludrovej a Liptovskej Lúžnej, zeleno značkovaný chodník po hrebeni Bohúňova a Malého Salatína z Ludrovej a zeleno značkovaný chodník zo Železného v Ľupčianskej doline, toto som našiel na wikipedii, trochu nudné čítanie ale zas túra to môže byť fajná.  Ale dáme trochu odychovky zavezieme sa na Lodný mlyn Kolárovo a odtiaľ do Moskvy, aha tak toto trochu ďalej, ale niekto, proste rád cudzinu a Rusku zmrzlinu, ktorá sa tam vôbec nevyrába. Každopádne naše krásne Slovensko dominuje aj ďalšími výletmi a to krásnym Liptovom alebo dovolenkou Banskej Štiavnici a jej vrchoch a samozrejme od kamoša máme tip na vrch Chopok a do Oravíc alebo aj pre 5 člennnú rodinu zrúcaniny Šášovského podhradia a hradu Revište s krásnymi výhľadom. Verím, že sme vás nabudili a aspoň na jeden výlet a určite nám z neho pošlite fotku, stačí keď nás označíte na istagrame, že ste ho zdolali 🙂

A nezabudli sme ani na knihy a tých bolo celkom tiež dosť: 
historický román – Gričská čarodejnica
C.S. Lewis – Thulkandra
niečo o Pátrovi Piovi
v poslednej dobe nejako nestíham čítať knihy, akurát tak kuchárske
Trhlina od Kariku
Jana Eyrova
určíte nejakú dobru detektivku, teraz čakám na ďalší diel od Roberta Galbraitha
Akákoľvek kniha od Tessy Afsharovej
keď sa sfarbia javory
Balím Malý princ
tak seria Harry Potter ale to by sa mi nechcelo vláčiť na vylet
roman od Francne Riversovej
Malá kniha o IKIGAI
Tak Trochu inak – Mokrý
Maria Valtorta – Evanjelium ako mi bolo zjavene
Učitelovu dcéru od Klassenovej
Chatrč
Bratia Benhamovci
O čom snivá raketovy pes
Ruth Soukupova-Nad vecou
Oheň v duši 🔥
Viest ako Ježíš
Poučená životom
Buffet
Behať ako dáma
Daj si pozor na želania
JOHN ELDREDGE (Vezmi si svoj život späť)
Vykúpená láska
Šlabikár šťastia
Volanie kukučky
LordOfTheRings