Blend nabitý farbami Afriky

Kultúru, hodnoty, farby tým je Afrika špecifická a tak isto to platí aj o jej kávových zrnách arabík. Nezameniteľnosť ovocia a sviežosti s krásnou dochuťou. A prečo vlastne farebný blend/zmes? Chceme zachovať práve farebnosť Afriky aj na obaloch a tak 250g zatial budeme mať v krásnej bledunkozelenej a 1kg jedinečnej hnedej papierovej, kde zelená hovorí o bohatosti lesov a hnedá o zemi a jej veľkosti.

Farebný blend dominuje krajinami ako Kenya a jej chuťou ovocia a čokolády. Ethiopia Yirgacheffe v jej chuti sa nám spája karamel, med s ovocnými tónmi. Dochuť je veľmi sladká, mierne ovocná. Uganda má v sebe vdýchnutú horkú čokoládu a jasmín, pričom jej dochuť zavŕšuje chuť mandlí. Celý blend je doplnený Tanzaniou a Brazíliou Santos kde dominujú orechy, maslový popcorn, cukrová trstina, kakao a grapefruit.

Tento blend je acidnejší vďaka arabikám z oblasti Afriky.

S našim pražiarom sme nastavili svetlejšie stredné praženie. Kávové zrná majú svetlejšiu stredne hnedú farbu a môžeme tam cítiť všetky dôležité chute kávových odrôd. Zrno je hladké, maximálne zväčšené a toto všetko prispieva k rovnováhe kyslosti a aróm Rabbi Coffee.

Direct Trade, Micro-lot a pravidelné praženie v menších dávkach pre čerstvosť zŕn je samozrejmnosťou aj v tejto zmesi kávy od Rabbiho.

FARMÁR: Luiz Roberto Saldanha Rodrigues
FARMA: California
LOT: Mundo Novo
PARCELA: California
ODRODA: Boutique Process Burundi / Boutique process Kenya
ZBER: Picking
SPRACOVANIE: Fermentation
NADMORSKÁ VÝŠKA: 1100 m n.m.
CUPPING SKÓRE: 88,25 b.